FOR THE CONVENIENCE OF OUR CLIENTS WE ARE CURRENTLY TRANSLATING OUR SHOP INTO POLISH. THERE WILL BE MORE LANGUAGE VERSIONS COMING SOON. THANK YOU FOR YOUR UNDERSTANDING :)
0 Cart
Added to Cart
  You have items in your cart
  You have 1 item in your cart
  Total
  Check Out Continue Shopping
   

  Podczas jednej z naszych podróży do Kolumbii przemierzając kraj wzdłuż i wszerz postanowiliśmy dotrzeć do odległego Półwyspu Guajira, ponieważ było to jedno z niewielu miejsc, których jeszcze nie odkryliśmy w tym fascynującym kraju.

  Ta trudna kilkugodzinna podróż korytami wyschniętych rzek i zapylonych wertepów okazała się  także podróżą wgłąb siebie.  Przyczyniła się do wielu rozważań na temat naszych korzeni, a także dyskusji pod rozgwieżdżonym niebem o różnicach i podobieństwach pomiędzy naszymi kulturami.
  Rzemiosło artystyczne – misterne tkanie i szydełkowanie, wyszywanie jest wspólnym mianownikiem również dla kultury słowiańskiej, tradycyjnego europejskiego folkloru, ale także nurtu etno w ogóle.

  Spędziliśmy sporo czasu w kilku lokalnych osadach indiańskich, zwanych rancherías - śpiąc w hamakach, w otoczeniu dzikiej, surowej przyrody doświadczając codziennych trudów życia Indian Wayuu.

  Brak prądu, brak Wi-Fi, brak regularnych dostaw żywności, brak wody pitnej.  Brak udogodnień, będących trudną rzeczywistością Indian Wayuu okazał się  jednym z najbardziej  przełomowych doświadczeń w naszym życiu.

  Chociaż do Kolumbii przyjechaliśmy z mochilas zakupionymi tamże kilka lat wcześniej na użytek własny (nie rozstajemy się z nimi). Tym razem - spontanicznie wydaliśmy znaczącą część naszego budżetu podróżnego, aby przywieźć do Europy wszystkie te rzemieślnicze dzieła sztuki. Bycie pionierem czasem sporo kosztuje ... mieliśmy bowiem, jak nigdy, ogromny nadbagaż.
   

  DLACZEGO TAK ZROBILIŚMY?

  Postanowiliśmy im pomóc. Zakup toreb i biżuterii bezpośrednio od kobiet Wayuu, które borykają się na co dzień z bardzo trudną codziennością wydawał się wówczas najlepszym rozwiązaniem, choć na krótką chwilę. Po spontanicznych zakupach, przyszły refleksje. Dlaczego nie możemy stale im pomagać wykorzystując nasze doświadczenie zawodowe, które przy tego rodzaju działalności może być kluczowe? Takie były nasze początki… 

  TERAŹNIEJSZOŚĆ

  Obecnie regularnie współpracujemy z wieloma kobietami Wayuu - płacąc z góry za materiały i upewniając się, że niczego im nie brakuje.

  Chociaż prowadzenie zdalnej firmy nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie, udało nam się znaleźć godnych zaufania współpracowników.


  Celowo ograniczyliśmy liczbę pośredników - dzięki tej decyzji jesteśmy w 100% pewni, że pieniądze trafiają bezpośrednio do rzemieślników, a po pokryciu wszystkich niezbędnych kosztów związanych z prowadzeniem legalnej działalności gospodarczej możemy zaoferować naszym Klientom na całym świecie doskonałą jakość przy cenie adekwatnej do nakładu pracy.

  W rzeczywistości oferujemy jedne z najbardziej adekwatnych cen w Europie i mamy czystą satysfakcję z płacenia uczciwej ceny za czas poświęcony na tworzenie towarów, unikalne wzory i talent wykonawców.
  Nasi rzemieślnicy pracują we własnym tempie i sami decydują - jaki wzór szydełkować i tkać. Inspiracja pochodzi z tradycji, obserwacji otoczenia, nastroju, natury i marzeń. W dzisiejszym świecie mody posiadanie czegoś tak wyjątkowego ma najwyższą wartość.

  Ręce rzemieślników zmieniają zwykłe materiały w luksusowe przedmioty codziennego użytku. Cieszymy się, że możemy podzielić się nimi ze światem.

  Fakt, że magazyny modowe i gwiazdy zaczęły wykazywać zainteresowanie kunsztem Wayuu, może nam tylko pomóc.

  Jako firma odpowiedzialna społecznie, opracowaliśmy własny program fairtrade oraz przeprowadziliśmy w ciągu ostatnich kilku lat szereg akcji charytatywnych czyniąc krok  naprzód w kierunku poprawy życia społeczności lokalnych, z którymi współpracujemy.

  PRZYSZŁOŚĆ

  Zapowiada się ekscytująco. :) Zaprosiliśmy do współpracy europejskich twórców, którzy w ramach kreatywnej kooperatywy luloplanet pomagają nam tworzyć autorskie projekty z elementami etno. Manufaktura ruszyła. Koncepcje nowych modeli torebek nabierają właśnie  realnych kształtów.

  Zaglądajcie regularnie do naszego sklepu, obserwujcie nasze kanały społecznościowe, zapiszcie się do newslettera, jeśli chcecie śledzić nasze poczynania lub poznać nowe, atrakcyjne propozycje, które dla Was przygotowujemy.

   

  Szukając najbardziej utalentowanych twórców i najpiękniejszych wzorów mochilas dla naszych Klientów dotarliśmy do najbardziej wysuniętego na północ krańca Ameryki Południowej. Dowód powyżej. :)