FOR THE CONVENIENCE OF OUR CLIENTS WE ARE CURRENTLY TRANSLATING OUR SHOP INTO POLISH. THERE WILL BE MORE LANGUAGE VERSIONS COMING SOON. THANK YOU FOR YOUR UNDERSTANDING :)
0 Cart
Added to Cart
  You have items in your cart
  You have 1 item in your cart
  Total
  Check Out Continue Shopping

  Niestety, społeczność Indian Wayuu, zwłaszcza tych, którzy nie mieli szansy na zdobycie wykształcenia, boryka się z wieloma problemami – nie tylko związanymi z obecną, skomplikowaną sytuacją polityczną w kraju i na granicy z Wenezuelą, ale także ze specyfiką klimatu Kolumbii. Jako osoby ściśle związane z Kolumbią także ze względów rodzinnych jesteśmy na bieżąco i  możemy śmiało powiedzieć, iż w części departamentu Guajira od lat trwa kryzys humanitarny*.

  DLACZEGO?
  OTO STATUS QUO
  Według Unicef obszar Kolumbii zamieszkiwany przez Indian Wayuu jest uznawany za drugie najbiedniejsze miejsce w Ameryce Łacińskiej – zaraz po Haiti.
  Główne źródło wody jest kontrolowane przez międzynarodową korporację, największą na świecie kopalnię węgla kamiennego o nazwie El Cerrejón.
  Fundusze dystrybuowane przez rząd „rozpływają się w powietrzu” między innymi z powodu korupcji i przestępczości, na którą wpływ ma również niekontrolowana migracja spoza granic kraju.

   

  BRAK WODY I ŻYWNOŚCI

  Nadmierna eksploatacja Guajiry, zmiana biegu rzeki Ranchería przez kopalnię, przedłużający się przez trzy lata z rzędu okres suszy, a następnie ulewne deszcze, brak infrastruktury drogowej oraz  bardzo ograniczony dostęp do usług medycznych poza głównymi ośrodkami miejskimi - wszystkie te czynniki razem powodują, że  co roku – bardzo wiele dzieci Wayuu umiera z powodu niedożywienia i pragnienia.

   

  W niektórych regionach Guajiry -  na osobę przypada nie więcej niż 1/2 litra wody.
  Dla porównania – w Europie zużywamy średnio 20 litrów wody dziennie na osobę…
  JAKIE KROKI PODEJMUJEMY?

   

  NIESIEMY REALNĄ POMOC, ZAMIAST PUSTYCH DEKLARACJI

  Na podstawie zysków, co roku ustalamy % dochodów, który przeznaczamy na bezpośrednią pomoc w celu dostarczenia wody, żywności i materiałów szkolnych na terytorium Kolumbii.

  Sponsorujemy także akcje charytatywne, dzięki którym także dzieci w Polsce otrzymują od nas pomoc.

  Wspieramy mikro przedsiębiorczość rzemieślników  - w przeważającej większości kobiet, ale także małych manufaktur, firm rodzinnych, które tak jak my kiedyś, stawiają pierwsze kroki w biznesie i międzynarodowym handlu.

  Dzielimy się wiedzą o technikach rękodzielniczych, zwyczajach ludzi i historii miejsc, które odwiedzamy.

   

  * Wszystkie zdjęcia Guajiry zostały zrobione przez nas podczas jednej z naszych wizyt w Kolumbii. Dane pochodzą z następujących źródeł:  Unicef, CIDH,WHO,VICE.